Paal Okan Hardhout 9 x 9 x 300 cm Glad Geschaafd
Productnummer: LDS4033-90-90-3000 Zeer duurzaam hardhout | Luxe uitstraling
Voor- en nadelen van Paal Okan Hardhout 9 x 9 x 300 cm Glad Geschaafd
- Zeer duurzaam hardhout, duurzaamheidsklasse I
- Luxe houtsoort met mooie gele, goudbruine en roodbruine kleuren
- Sterk hout dat goed tegen water kan
- Voor een schutting, overkapping of beschoeiing
- Redelijk prijzig (maar gaat erg lang mee)
Paal Okan Hardhout 9 x 9 x 300 cm Glad Geschaafd
Zoekt u een duurzame hardhouten paal voor een schutting, pergola of beschoeiing? Deze geschaafde paal heeft een afmeting van 9 x 9 x 300 cm en bestaat uit Okan hardhout. Deze West-Afrikaanse houtsoort heeft een mooie gele tot goudbruine of roodbruine kleur en een luxe uitstraling. Daarnaast is Okan zeer zwaar en goed bestand tegen water. Het hout valt in duurzaamheidsklasse I. Okan palen gebruikt u als alternatief voor Azobé, voor doeleinden waarbij sterk en duurzaam constructiehout gewenst is. Denk aan schuttingen, pergola’s, overkappingen en beschoeiingen.
Kenmerken Okan hardhout
Okan is afkomstig uit West-Afrika en wordt vaak vergeleken met Azobé. De bomen kunnen tot wel 60 meter hoog worden en zijn tot een hoogte van 20 á 30 meter takvrij. Okan hardhout is onder meer geliefd vanwege de mooie kleur. Het hout is geel tot goudbruin, soms met groene tinten. Onder invloed van daglicht kleurt Okan roodbruin/koperkleurig en na verloop van tijd grijs. Daarnaast wordt Okanhout erg gewaardeerd vanwege zijn uitstekende kwaliteit. Okan valt in duurzaamheidsklasse I en is goed bestand tegen water, zowel zoet als zout water. Okan hardhout is zeer zwaar hout en vervormt zelden: een erg hoogwaardige houtsoort dus!
Toepassing geschaafde Okan paal
Okan is erg geschikt om buitenshuis allerlei constructies mee te maken. Deze geschaafde Okan paal met een afmeting van 9 x 9 x 300 cm gebruikt u bijvoorbeeld als stevige schuttingpaal of als paal voor een overkapping of pergola. Omdat Okan zo goed tegen water kan zijn de palen ook geschikt voor een beschoeiing of de fundering van een steiger. Daarnaast maakt u met deze luxe palen ook andere leuke dingen, zoals een mooie hardhouten plantenbak of borderrand.
Omdat Okan erg hard is, dient u deze palen met een kopmaat van 90 x 90 mm bij het monteren voor te boren. Monteer de hardhouten palen op betonpoeren of plaats de palen direct in de grond, bij voorkeur voor minimaal een derde van de paal. Behandelen van het hout is niet nodig, aangezien Okan van nature zeer duurzaam is.
Is Okan toch niet de houtsoort die u zoekt? Kijkt u dan eens bij onze tuinpalen of onze balken en palen van Azobé.
Vergelijk met soortgelijke producten
- materiaal

- Hardhout mix

- Onbekend


- Bankirai Hardhout

- Naaldhout
Vragen & antwoorden over dit product
productbeoordelingen
Dit product bestellen?

Alternatieven voor dit product
