Gevelbekleding van Thermo Ayous
Gevel bekleden met thermo Ayous
In deze nieuwe aflevering van Gadero TV #86 monteren Henk Jan en Ronnie gevelbekleding van thermo Ayous! Deze bijzondere 25 x 145 mm planken, ook wel triple rhombus genoemd, zijn enkelzijdig te monteren op de gevel van een woning.
Bekijk hier het hele overzicht van onze gevelbekleding. Wilt u uw gevel bekleden met een ander soort hout? Wij hebben ook Zweeds rabat, Red Cedar en thermisch gemodificeerd hout in ons assortiment.
Ayous hout wordt bij een thermobehandeling met stoom verwarmd tot ruim 200 graden. Het hout is na deze stoombehandeling te vergelijken met hardhout van duurzaamheidsklasse 1 of 2, met een levensduur van 20 tot 25 jaar. Het bijzondere van dit profiel is dat het zowel verticaal als horizontaal te plaatsen is. Het Ayous thermohout heeft een aantrekkelijke, warme kleur welke na een tijdje op mooie wijze vergrijst. Deze gevelbekleding is 100% ecologisch, vormvast en milieuvriendelijk. Ook hebben deze blokprofielen een goede weerstand tegen houtrot.
Thermisch gemodificeerd Ayous gevelbekleding plaatsen
Zorg voor een goede basis. Bevestig de ventilatielatten met de boogjes aan de gevelzijde en gebruik hier RVS schroeven 4 x 50 mm voor. Plaats in de 2 sponningen bij voorkeur met een tacker (met een hamer kom je niet in de sponning) onze Wovar RVS bolkopagel van 45 mm lengte. In ons voorbeeld gebruiken we voor de overige oppervlaktes wel een hamer.
Het Ayous hout zelf altijd even voorboren, het is belangrijk om de rachels (achterlatten) niet voor te boren. Let op! Timmer de bolkopjes niet in, maar op het hout. Nadat de rachels geplaatst zijn, kun je de eerste horizontale lat plaatsen. Belangrijk is dat je de meszijde altijd naar beneden richt.
GaderoTip: Controleer tijdens de montage met de lange waterpas of het geheel nog waterpas is.
Benodigde materialen van Gadero voor het monteren van Ayous gevelbekleding:
- Gevelbekleding Thermisch Gemodificeerd Ayous 2.5 x 14.5 cm Triple blokprofiel
- Hardhout Boortjes in 13 maten
- Bolkop schroefnagels RVS voor gevelbekleding 2.9 x 45 mm Doos 500 gram
- Rachel hout 2.8 x 4.5 x 330 cm
- Torx Schroeven Elephant RVS 4 x 50 mm Emmer 500 stuks
Hiernaast is het handig om de volgende gereedschappen paraat te hebben:
- Lange waterpas
- Boor
- Meetlint
- Hamer
- Tafelzaag (denk hierbij aan gezichts- en gehoorbescherming)
- Potlood voor het aftekenen
- Zwaaihaak
- Tacker
- Stevige trap
Mis nooit meer acties, tips en trends van houthandel Gadero
Ontdek ons op facebook voor speciale acties, Houthandel Gadero achter de schermen en leuke nieuwtjes
Abonneer je op GaderoTV voor Doe het Zelf klustips, de Houtsoort van de maand, Hout Trends en meer
Volg ons op Pinterest voor inspiratie voor uw terras, schutting, overkapping, binnenvloer, meubels enz
Bekijk de mooiste sfeerfoto's van tuinen tot houten vloeren op onze Instagram
Volg ons op twitter voor het laatste nieuws